Korkové zátky Cork Janosa
Navštivte nás na Facebooku
o společnosti výrobky DIAM informace kontakt
$('#fade').cycle();

Cork Janosa - představení firmy

Firma CORK JANOSA s.r.o. byla založena v roce 2001 a je dnes vlastněna 100% českým majitelem s průhlednou vlastnickou strukturou. Jsme česká firma, která se specializuje na výrobu zátek především pro potřeby výrobců vína. Nedovážíme zátky, dovážíme surovinu na jejich výrobu. Zátky u nás vyrábíme a jsme hrdi na to, že naše živnost nespočívá pouze v přelepování etiket na importovaných kartonech se zbožím.

V roce 2005 jsme začali na bázi výhradního zastoupení spolupracovat s australskou firmou NuKorc, která vyráběla vysoce kvalitní syntetické extrudované zátky. Vlastnictví firmy později přešlo do rukou francouzské firmy Syntek, která tyto velmi úspěšné zátky dnes vyrábí ve Francii a prostřednictvím naší firmy je dodává do střední Evropy.

V tomtéž roce jsme začali spolupracovat také se španělskou firmou KOALA, která vyrábí velmi kvalitní vývrtky a jiné příslušenství pro vinaře a jejich marketing. Díky pravidelné dopravě suroviny z jižní Evropy jsme schopni tyto výrobky nabídnout našim vinařům velmi výhodně, protože cena, za kterou je prodáváme, není zatížena žádnými přepravními náklady. Vývrtky KOALA potištěné logem vinařství jsou oblíbeným prodejním materiálem mnoha našich vinařů.

V roce 2007 jsme začali na bázi výhradního zastoupení spolupracovat s italskou firmou ENOPLASTIC, která je jedním z největších a technologicky nejvyspělejších světových výrobců termokapslí a hliníkových kapslí. Díky této spolupráci můžeme našim zákazníkům nabídnout nejnovější technologii při tvorbě designu, potisku a různých druhů povrchů kapslí.

V roce 2009 jsme začali spolupracovat se známou francouzskou firmou DIAM BOUCHAGE, která je dnes výrobcem nejkvalitnějších zátek na světě. Zátky DIAM pro tuto firmu dopracováváme na základě exkluzivního kontraktu a dodáváme je zákazníkům firmy DIAM v okolních zemích. Z této spolupráce těží i čeští a slovenští vinaři, pro které se zátky DIAM díky spojení s mateřskou firmou DIAM BOUCHAGE staly lépe ekonomicky a časově dostupnými.

V roce 2015 jsme v naší firmě instalovali laserový stroj na označování zátek, který je dnes používán v celé Evropě pouze ve čtyčech exemplářích. Díky této převratné technologii budeme schopni na povrch zátky vytisknout například fotografii, funkční QR kód, číselnou řadu nebo měnící se čísla šarží a mnoho dalších informací – to všechno ve špičkové kvalitě a ve všech odstínech černé a bílé barvy.

V současné době už disponujeme také laserovým strojem na vypalování disků zátek

Nákup suroviny je u nás trvale zajišťován od několika stálých, prověřených a dlouhodobých dodavatelů z Portugalska. Kvalita nakupované suroviny je kontrolována nejprve nezávislou laboratoří a dále pak také zaměstnancem naší firmy, který pracuje přímo v Portugalsku a který zodpovídá za dodržení požadovaných standardů při nákupu suroviny. Každá dodávka suroviny je opatřena certifikátem osvědčujícím úroveň obsahu TCA v nakupované surovině.

Mezi naše nejznámější výrobky patří zátky typu STERICORK® a MICROCORK® z mikrogranulátu korku, které dosahují vynikajících parametrů a jsou svým chováním v lahvích plně srovnatelné s přírodními zátkami. Tyto zátky byly firmou vyvinuty a jsou na její jméno patentovány.

Dalším velmi úspěšným produktem firmy je 4-dílná zátka vyrobená ze 4 různých dílů přírodního korku. Jedná se o dva slepené půlválce uzavřené disky z přírodního korku. Díku různorodému použitému materiálu tato zátka vykazuje lepší vlastnosti než klasická přírodní zátka a potenciální nebezpečí ohrožení kvality vína jakýmkoliv defektem zátky je zde statisticky 4 x menší než u klasické přírodní zátky.

Česká firma CORK JANOSA je určena pro obsluhu trhu nejen českého, ale také trhů okolních zemí. Firma je vzdálena 330 km od Budapešti, 190km od Vídně a 40 km od hranic Slovenska.

Firma disponuje dostatečnou kapacitou pro tisk, sterilizaci, ošetření, balení a expedici zátek. Mimo výroby zátek zajišťujeme také veškerý servis spojený s grafickými návrhy potisku zátek, kapslí či vývrtek pro naše zákazníky.

Firma CORK JANOSA je certifikována pro standardy ISO 9001:2001 a HACCP

Firma CORK JANOSA je pojištěna pro případné škody zaviněné vadou výrobků.

nahoru

© Cork Janosa s.r.o. | photo © Diam | tvorba www stránek, videoprodukce SKILL production s.r.o. | XHTML 1.0 valid | CSS 2.1 valid